Rząd Monako przeprowadza szybkie testy diagnostyczne MEDsan

W ciągu kilku kolejnych tygodni rząd Monako planuje przeprowadzić 90 000 testów na obecność przeciwciał COVID-19 wśród wszystkich mieszkańców i poddać kwarantannie osoby, u których test wskaże wynik pozytywny.

Testy są dobrowolne, ale mieszkańców zachęca się do wzięcia udziału w teście, który zostanie opłacony przez rząd. Wyniki są natychmiast przekazywane pacjentom i zapisywane w poufnej bazie danych. Rozległa kampania umożliwi ocenę stanu całej populacji.

Kampania jest już w toku. W ubiegłym tygodniu pracownicy, w tym tancerze z Ballets de Monte-Carlo, zostali przetestowani przez ochotników z Czerwonego Krzyża w Monako, przy użyciu szybkiego testu diagnostycznego MEDsan. „Pozwala nam to rozważyć na drugim etapie całkowite lub częściowe wznowienie działalności artystycznej firmy i jej pięćdziesięciu artystów” – powiedział rzecznik baletu.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce 14 maja, Didier Gamerdinger, Minister Spraw Społecznych i Zdrowie przedstawił plan przeprowadzenie testów u 90 000 mieszkańców i pracowników księstwa, deklarując teoretyczną wydajność na poziomie 4000 osób testowanych dziennie.

W kwestii wiarygodności testów na przeciwciała Didier Gamerdinger wyjaśnił: „Uznaliśmy, że jeśli testy nie będą wystarczająco dobrej jakości, będą bezużyteczne. Testowaliśmy testy. Jeśli chodzi o testy MEDsan, zostały one przetestowane w laboratorium, w CHPG (French College of General Hospital Pneumologists) i w Cannes. ” Szybkie testy przeciwciał MEDsan są produkowane w Niemczech i mają czułość kliniczną 96,88% oraz swoistość 100%. Do tej pory MEDsan dostarczył Monako 50 000 testów za pośrednictwem Czerwonego Krzyża.

W Wielkiej Brytanii testy MEDsan są nadal analizowane przez rząd Wielkiej Brytanii. Szybkie testowanie przeciwciał pozostaje jedyną praktyczną opcją, dzięki której można jednocześnie przetestować dużą liczbę ludności lub pracowników. Testy można przeprowadzać w dowolnym miejscu, wyniki podaje się w ciągu kilku minut, a zatem otrzymujemy dane aktualne na tę chwilę, w przeciwieństwie do testów serologicznych na przeciwciała przeprowadzanych w środowisku szpitalnym, gdzie często czeka się kilka dni na wyniki.

Zapraszamy do przeczytania oryginalnego testu w języku francuskim oraz w języku angielskim na stronie producenta.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

UWAGA: Szybki test diagnostyczny COVID-19 jest dostępny tylko dla profesjonalnych użytkowników.
W tej chwili nie jesteśmy w stanie dostarczyć testu do osób prywatnych.

    Dystrybutor:
    Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Ziołolek” Sp. z o.o.
    ul. Starołęcka 189
    61-341 Poznań
    www.ziololek.pl